První dvě přepadení se odehrála v říjnu a dělilo je od sebe jen 24 hodin, další spáchal v prosinci a lednu. Teď fantom pošt skončil v rukou zákona.

„Jednou z variant od začátku vyšetřování bylo, že se jedná o jednoho pachatele. Prověřovali jsme, jestli má spolupachatele, který na něj například čeká venku,“ sdělil vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství Policie ČR Radovan Macák. Kriminalisté nakonec zjistili, že loupeže má na svědomí recidivista, který za obdobnou činnost už v minulosti pykal ve vězení.

„Vždy prověřujeme případy zpětně – způsob provedení a tak dále. Dá se říct, že jsme na konci šli najisto,“ uvedl Macák.

K dopadení lupiče pomohly kamerové záznamy, popis pachatele od přepadených svědkyň a v neposlední řadě se kriminalistům podařilo zjistit vozidlo, které muž řídil.

Při přepadeních hrozil atrapou střelné zbraně. „Pro normálního smrtelníka je těžké rozeznat, zda se jednáo opravdovou zbraň nebo atrapu. Atrapy dnes vypadají jako reálné zbraně,“ potvrdil Macák.

Muž se kriminalistům k činům doznal a vydal i maketu zbraně. K jednání ho vedla finanční tíseň. „Muž byl obviněn z pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupeže,“ informovala policejní mluvčí Markéta Fialová.