Helena K. (41), jež stanula ve středu jako obžalovaná před klatovským soudem, v minulosti už neúspěšně obvinila manžela z toho, že ji znásilnil i že zneužíval jejich malého syna. Teď se zpovídá z toho, že opakovaně neumožnila otci styk se synem, jemuž je nyní sedm let, a že dokonce napadla soudní vykonavatelku.

Manželé se rozešli v roce 2013. Syn byl s matkou, s otcem se ale podle Heleny K. stýkat mohl. Oba se ale nemohli dohodnout na majetkovém vyrovnání. Žena mu vyhrožovala, že když nedostane požadovanou částku, že oznámí, že ji znásilnil. A protože odmítl, skutečně tak učinila. Soud ji za to poslal na pět let za mříže, u odvolacího soudu ale vyvázla s podmínkou. Zároveň musela exmanželovi zaplatit odškodné ve výši sto tisíc korun.

Mezitím se ale odehrála řada věcí, pro něž žena nyní stanula před soudem v Klatovech. Podle obžaloby v roce 2015 neumožňovala exmanželovi stýkat se se synem, a to přes soudní rozhodnutí a přesto, že za to dostala od soudu pokuty ve výši 20 a poté 40 tisíc korun. Vše vyvrcholilo v listopadu 2015, kdy žena pobývala se synem u rodičů v Sušici. Pro chlapce si tam ale v doprovodu policistů přijela soudní vykonavatelka. Situace byla hodně napjatá. „Dítě před námi schovávali. Když jsme ho našli, šla jeho babička na balkon a vyhrožovala, že skočí. Musel jsem jí držet za obě ruce,“ popsal situaci policista. Soudní vykonavatelka nakonec plačící a křičící dítě odvést nemohla, neboť jí v tom podle obžaloby bránil jeho děda i Helena K., která ženu uchopila za vlasy, trhla s ní, a vykonavatelka tak byla nucena chlapce pustit. „Neuvědomuji si, že bych ji napadla. Pokud se tak stalo, omlouvám se jí,“ řekla soudu Helena K., která uvedla, že otci začala znemožňovat styk s dítětem poté, co se jí a babičce měl svěřit, že ho otec pohlavně zneužívá. „Jsem máma, která musí chránit syna,“ tvrdila se slzami v očích Helena K. Právě kvůli obvinění Michala K. ze zneužití syna ale zřejmě bude mít sama problém, neboť nic takového se neprokázalo a dítě je po pobytu v Klokánku dnes v péči otce.

Výslech Heleny K. musel být přerušen poté, co se v soudní síni dozvěděla, že její otec byl nedávno nepravomocně odsouzen k sedmi letům vězení za pokus vraždy jejího exmanžela.

Ženě hrozí až čtyři roky vězení. Michal K. po ní chce navíc odškodné ve výši půl milionu korun.