„Náš příběh nebyl ničím výjimečný. Koupili jsme si byt, čekali jsme první dítě a porod byl rychlý, bezproblémový. Stejně jako vývoj Emmičky do zhruba jedenáctého měsíce,“ sdělila maminka.

Dcerka jen lezla, takže následovaly rehabilitace a pravidelná cvičení. V patnácti měsících se Emmička konečně začala stavět a obcházet nábytek. Rodiče si sice všimli špatného držení chodidel ve stoje ale živili naději. Až do momentu, kdy odborníci vyřkli krutý ortel.

O nemoci a jejím průběhu už dvojice ví prakticky vše. Existuje lék Spinraza, který ji dokáže zpomalit. Jedna aplikace ale stojí dva miliony a zdravotní pojišťovna ji zpravidla nehradí. Tentokrát ale došlo k malému zázraku, neboť po žádosti ošetřující lékařky pojišťovna schválila pět dávek. V zámoří vyvinuli další medikament. Výrazně účinnější, ale tady jsou finanční relace mnohonásobně vyšší. Rokycanští navázali kontakty s lidmi, kteří se ocitli ve stejné pozici. Třeba ve Znojmě a pomocnou ruku podalo sdružení Kolpingova rodina Smečno.

Kristýna s Petrem se seznamovali s nezbytnými zdravotními pomůckami, kam patří vozíček, polohovací sedačka, vertikalizátor, atd. Rovněž jízda na koni nebo pobyt ve vodě holčičce viditelně svědčí. „Emmička je úžasná bojovnice. Osobnost, která dává nám najevo svou lásku, což je pro nás ten největší hnací motor,“ dodala Kristýna. S partnerem si váží pomoci přátel i neznámých lidí, kteří se o Emmičce dozvěděli náhodou. Pomohl Grűn Sport z Horní Břízy, a to finančně i charitativním během. Dále masér Petr Andrle, skupiny Spartan race, Rokycanské okruhy, společnosti Jama profi, PUR next, LN Trans, restaurace Na Střelnici a ve výčtu bychom mohli dlouho pokračovat. Zkrátka jsme za každý příspěvek nesmírně vděční. Zejména, kdy nám byl zatím zamítnutý příspěvek na péči,“ shodla se dvojice.