Vesničky poblíž Rokycan, kde třetím rokem pokračuje projekt pěstování desítek druhů zeleniny. Stará se o ni dvaadvacet lidí se zdravotním znevýhodněním plus tříčlenný podpůrný tým.

„Jsme první komunitou podporovaného zemědělství se zkratkou KPZ na západě Čech,“ pochlubil se ředitel obecně prospěšné společnosti Možnosti tu jsou Roman Hajšman. Mezi její aktivity se řadí třeba restaurant Kačaba nebo projekt Zdravá svačina. Na přípravu jsou třeba desítky kilogramů zeleniny, takže se zrodila myšlenka vlastního pěstování. Účetní společnosti je právě z Rakové. Dala tip a nadšenci ho uvedli do života!

Do vesnice přijíždějí každý pracovní den spoluobčané s hendikepem, aby tu během čtyř či šesti hodin sázeli, okopávali nebo zalévali voňavé produkty na záhonech i ve sklenících. Chybět nemohli ani v sobotu, kdy byly dožínky spojené s polévkovou soutěží. Zaměření bylo vegetariánské a nechyběly produkty s názvy pórková, hustá nebo co dům dal. Obdobná konfrontace se týkala i domácího chleba: „Pečeme si ho prakticky pořád a byla jsem zvědavá, jak bude chutnat účastníkům setkání,“ svěřila se Kateřina Monhartová z Příkosic. Nechyběl kváskový pokrm, ale zajímavá byla i příchuť s kešu oříšky.

KPZ je systém, založený na přímém vztahu mezi spotřebiteli a producenty potravin. „Naši podílníci společně sdílejí bohatou sklizeň, ale případně i riziko neúrody. Letos to vyšlo parádně, takže přebytky putují třeba do Spilky v Plzni a vegetariánsky zaměřených bister,“ uvedl Hajšman. Dodejme, že zájem 'akcionářů' je obrovský. Pro rok 2020 jich mohlo být zaregistrováno sedmdesát a kvóta byla prakticky okamžitě naplněna lidmi především z Rokycan a Plzně. Na jaře uhradí členský příspěvek a během sezony za nimi týdně putují tašky plné voňavé zeleniny.