Titulem Česko-Slovenská MISS 2015 by se rádo pyšnilo téměř dvě stě dívek a žen z Česka a Slovenska. Právě tolik se jich přihlásilo do nové soutěže, která je vlastně inovovanou soutěží krásy Dívka Šumavy. Ovšem dnes má mnohem větší ambice než kdysi.

Organizátory příjemně překvapil zájem o účast. „Proti Dívce Šumavy byl jednou takový. Některé dívky jsme museli dokonce odmítnout, protože byly mimo věkovou kategorii, kterou jsme požadovali, a tou je věk mezi 18 až 26 lety," sdělila ředitelka soutěže Pavlína Němečková.

Do soutěže, která byla předchozích osm let zaměřena na Plzeňský a Jihočeský kraj, se letos mohly hlásit dívky z celé republiky a také ze Slovenska. „Češek je většina, ovšem Slovenek se nám přihlásilo kolem třiceti, což určitě považujeme za úspěch," usmívá se Němečková.

A co se bude dít dál? Porota bude mít celodenní práci už tuto sobotu, kdy z došlých videomedailonků vybere dívky, které postoupí do semifinále a zúčastní se kastingu druhého května. „Bude to takové hrubé síto. Hodně videí a fotek, které nám došly, už jsem viděla a musím říct, že vybírat postupující nebude lehké. Jsou to moc krásné dívky, konkurence je obrovská," nechala se slyšet Němečková. Po víkendu už tak přihlášené budou mít jasno, zda se květnového kastingu zúčastní, nebo ne.

Z kastingu poté postoupí deset dívek, pět Češek a pět Slovenek, které v polovině června pojedou na soustředění. Třetího října už pak vybraná desítka bude tasit své ženské zbraně na slavnostním finálovém galavečeru, který se uskuteční v Plzni.

A může se nová soutěž krásy, která vlastně zbořila hranice, stát konkurencí celorepublikové soutěže miss? „Konkurencí bych to nenazývala. Pouze jsme chtěli osvobodit náš stávající projekt od ryze regionálního omezení a více jej otevřít světu, zatraktivnit pro potenciální partnery, média i pro samotné soutěžící. Ovšem nikde není psáno, že se to nemůže stát. Takže nikdy neříkejme nikdy," uzavřela ředitelka soutěže Pavlína Němečková.

O soutěži

Česko-Slovenská MISS 2015 je vlastně nový název pro inovovanou soutěž krásy Dívka Šumavy. Ta se konala osm let a byla zaměřená na Plzeňský a Jihočeský kraj. „Začali jsme cítit, že nás to prostě svazuje a už nám to nestačí, takže jsme se rozhodli, že se posuneme dopředu. S kolegy jsme se bavili o tom, jak bychom to mohli udělat co nejlépe, abychom zůstali v Plzni, ale neomezovali se na oblast té Šumavy, tak jsme si řekli, že hranice rozbouráme úplně a dáme příležitost nejen všem Češkám, ale i Slovenkám," vysvětlila ředitelka soutěže Pavlína Němečková. Třetího října bude známá vítězka.