Podle žaloby měl muž v červenci a prosinci loňského roku na chatě v Plzni-Skvrňanech jako známý rodičů teprve 11leté dívenky nejméně ve třech případech po ní požadovat, aby s ním spala na jedné posteli. Pak v úmyslu se sexuálně uspokojit, využil své fyzické převahy, stáhl jí kalhotky, osahával ji na intimních místech, strkal prsty do přirození a následně se snažil i o pohlavní a anální styk s ní. Rovněž po ní chtěl, aby ho uspokojila rukou a orálně. To přesto, že se dívenka bránila kopáním nohama a říkala mu, že se jí to nelíbí.

Obžalovaný odmítl, že by něco takového děvčeti dělal.„To, co tam popisuje, se týká jiného muže, ne mě. Navíc u mě spolu s rodiči bydlela asi týden na chatě, kde se ale pohybovalo dalších nejmíň dvacet lidí. Já spal se svou přítelkyní v altánu, ostatní buď venku nebo v chatě. To všechno je jen proto, že v prosinci, když za mnou její matka přijela, a chtěla u mě bydlet, jsem ji i s dětmi vyhodil," uvedl před soudem Jiří Š. Jak dále z jeho slov vyplynulo, na jeho zahradě se scházeli bezdomovci, společně tu grilovali, on nakupoval a vařil. „Je to všechno hovadina. Holka je trochu zaostalá, to matka jí řekla, co má povídat. Nepotřeboval jsem nikoho znásilňovat, měl jsem tam ty bezdomovkyně. Ne, že bych s nimi se všemi něco měl…protože po úrazu byl můj sexuální apetit nic moc. Nejsem žádný pedofil. A jestliže na dvou metrech čtverečních tam spalo nějakých pět lidí, že by si nikdo z nich ničeho nevšiml?" rozhořčoval se během hlavního líčení před soudním senátem obžalovaný.

Jedním z důkazů, který svědčil proti němu byl i videozáznam výslechu poškozené dívenky. Ta na panáčcích předvedla, co se na chatě s ní u obžalovaného dělo. „Osahával mě, říkala jsem mu, že mě bolí pipina a aby mě nechal, strkala jsem do něj. Leželi jsme spolu na posteli. Dělal něco, co se nemá, co dělá jen táta s mámou…" uvedlo děvče.

Obžalovanému přitížilo i to, že v minulosti byl mnohokrát trestán, většinou pro majetkové trestné činy nebo že se popral s policisty.