Incident se odehrál letos v létě. V klubu na Tachovském náměstí v Praze 3 se udělalo zle dvacetiletému mladíkovi, jenž tam slavil maturitu. Zdrogovaného ho odvezla záchranka, muž ale o několik dní později v nemocnici zemřel. Případ si převzali detektivové z pražského krajského ředitelství a začali rozplétat okolnosti, které vedly k této tragické události.

„Mimo jiné se jim podařilo zjistit, že drogy pocházely z Plzeňska a do klubu je dovezla skupinka lidí, která se taktéž účastnila akce. Podle dosud zjištěných informací předávka drog proběhla před klubem Storm v noci ze 14. na 15. června, a to v čase mezi půlnocí a jednou hodinou ranní,“ uvedla pražská policejní mluvčí Hana Křížová. Dodala, že kriminalisté tak touto cestou žádají svědky, kteří byli v inkriminovanou dobu před klubem, aby se neprodleně přihlásili na linku 158. Stejně tak policisté uvítají videozáznamy z dění uvnitř klubu.

Po partě z Plzeňska policisté pátrají. Vzhledem k tomu, že muž po požití drogy zemřel, jim hrozí až 18 let vězení.

„V tomto konkrétním případě lékař dle toxikologických rozborů zjistil, že student zemřel v důsledku požití kombinace drog. Konkrétně šlo o extázi a kokain. Co je ale skutečně alarmující, je fakt, že toto nebyl ojedinělý případ totálního kolapsu organismu po požití drogy,“ varovala Křížová s tím, že počet úmrtí po požití drogy se stále zvyšuje. Zabít může i jediná tableta extáze.