Podle dobře informovaného zdroje se muži servali kvůli ženě a rozbitému manželství jednoho z nich. Poražený muž si odnesl z pěstního souboje přeraženou čelist, vítěze vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIPS) pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. Konflikt potvrdila mluvčí GIPS Markéta Prunerová. Obviněnému muži hrozí až tři roky vězení.

Dozorce, který si vztek za to, že mu kolega údajně přebral ženu, už ve slavkovské věznici nepracuje. Podle ředitele Milana Dočekala podal výpověď.

Vedení věznice v Horním Slavkově se k případu nejprve vůbec nechtělo vyjádřit. „Případ je v šetření a žádné informace nebudeme poskytovat," uvedl Petr Kuchyňka, mluvčí slavkovské věznice.

Ředitel Milan Dočekal ale dodal, že celého incidentu je mu velmi líto a o obviněném muži hovořil pouze v superlativech. „To je tak, když se chlapi poperou. Bohužel se stalo, co se stalo. Vím, že šlo o konflikt v osobní rovině. Strážný, který dobrovolně ze zaměstnání odešel, byl velmi dobrý pracant. Situaci nezvládl, což je ale neomlouvá z toho, že se nechal vyprovokovat. Část si už zaplatil. Je bez práce. Je to smutný případ," konstatoval ředitel.

Ředitel věznice doplnil, že muž sám požádal o uvolnění ze služebního poměru. „Vyhověl jsem mu. Kdybych to neudělal, musel bych ho stejně propustit. Šetření ale ještě není uzavřeno," doplnil ředitel.

Pěstní souboj s milostným nábojem se odehrál ve Větrné ulici v okrajové části Horního Slavkova. Na informace byli ale zdejší lidé skoupí. Ti, které jsme oslovili, se k incidentu nechtěli vyjadřovat.