V tu chvíli nikdo nepochyboval, že to jsou oni – fotbaloví bozi z Mnichova. A hned první z paluby autobusu vystoupil respektovaný kouč Pepe Guardiola.

Pro postávající hlouček fandů, ale i pro ´otřelý´ personál hotelu byl příjezd nejlepšího fotbalového klubu světa nevšedním zážitkem. Podobná smetánka do Plzně přece nepřijíždí každý den.

Z Želčan přijel fotbalistům Bayernu k hotelu naproti lovec autogramů Martin Šneberk. „Když hrál v létě Bayern v Praze Superpohár s Chelsea, odchytil jsem si brankáře Neuera, Robbena, Götzeho nebo Müllera," ukazoval hrdě své album. Včera se chystal ulovit Ribéryho.

Jen pro zajímavost: Kdo čekal, že němečtí novináři zasypou otázkami právě Ribéryho, byl na omylu. Ti se sháněli po prezidentovi klubu Uli Hoenessovi. Zemský soud v bavorské metropoli totiž v pondělí naplánoval na březen příštího roku soud kvůli jeho daňové aféře.

Pivo? Bavorské

Mnichovský Bayern si do Plzně přivezl hned tři kuchaře a stočlenný doprovod včetně ochranky. „Servírovat se budou těstoviny,maso, ryby, zelenina či ovoce. Speciální požadavek na suroviny, které bychom složitě zajišťovali, nebyl," vyjmenovala jídelníček Němců manažerka hotelu Jana Hollerová. Třem týmovým kuchařům, kteří už do Plzně dorazili s organizační skupinou, budou asistovat pracovníci hotelové kuchyně.

Paradoxem je to, že do města piva výprava přivezla vlastní bavorské pivo. „Po zápase budou mít v hotelu galavečer pro 250 lidí. Fotbalisté odjedou až ve středu odpoledne. Oproti jiným fotbalovým klubům v minulosti stráví v Plzni dvě noci," dodala Hollerová.

V hotelu Golden Fish budou hráči bydlet v luxusních třípokojových apartmánech. To autobus s Franzem Beckenbauerem, Seppem Maierem a dalšími hvězdami zaparkoval před 40 lety u bývalého hotelu Škoda, hráči ale večeřeli ve Slovanu.

Ale rychle zpátky do současnosti. Vedení fotbalové Plzně překvapily minimálními požadavky fotbalového giganta. Bavorský celek si téměř vše zařizuje sám. „Mají jen nejzákladnější požadavky do kabiny jako čaj, kávu, ovoce a led, ale není tam nic, co by se lišilo třeba od požadavků týmů v české lize. Opravdu nás to překvapilo, že organizaci z naší strany potřebují minimální," řekl tiskový mluvčí Pavel Pillár.

Značku vody neřeší

Bayern ve srovnání například s Manchesterem City, který Plzeň v této sezoně už hostila, nemá ani žádné zvláštní požadavky na kvalitu připravovaných věcí. „Manchester například chtěl konkrétní značku vody a byl i rozdíl, jestli lahve budou půllitrové nebo třetinkové, což u Bayernu nikdo neřeší," dodal mluvčí.

Hlavním důvodem skromnosti Bayernu je skutečnost, že bavorský klub si téměř vše zařizuje sám. „Veze si s sebou početnou ekipu svých zaměstnanců a všechno si přiveze svoje. Vše z jejich strany nese znaky té největší profesionality. Přiznávám, že se od nich máme co učit," přiznal mluvčí Viktorie.

Bayern dostal do sektoru hostí 600 vstupenek pro své fanoušky, ale očekává se, že do Plzně dorazí nakonec několik tisíc Němců. „Fanoušci si udělají poznávací zájezd do Plzně, i když neseženou vstupenky. Zároveň jsme byli uklidněni, že ze strany fanoušků nehrozí žádný problém," řekl Pillár s tím, že někteří Němci budou mač sledovat v pivovaru.