Cizinec na Klatovské třídě bezdůvodně pětkrát bodl deset centimetrů dlouhým nožem 27letého sportovce Radka Zelinku.
Útokem mu poškodil tepny. Poškozený ztratil hodně krve a lékaři mu museli amputovat levou nohu ve stehně. Radek Zelinka přitom do Plzně přijel jen přespat, aby mohl druhý den nastoupit k florbalovému zápasu.

K události nemuselo dojít, kdyby s přítelkyní a kamarádem stihli tramvaj. „Po večeři, kolem jedenácté, jsme se chtěli z restaurace přesunout do města. Tramvaj nám o dvě minuty ujela. Rozhodli jsme se jít pěšky,“ řekl sportovec, který hrál třetí ligu ve florbale za Kadaň. „Na Klatovské třídě jsme potkali skupinu tří lidí. Vydali se za námi, začali nás pošťuchovat a pak jeden vytáhl nůž. Potom už si nic nepamatuji,“ popsal dále.

Po napadení mu začaly selhávat játra a ledviny. Kvůli velké ztrátě krve nakonec přišel o nohu. „Když jsem se v nemocnici probral, vůbec jsem si neuvědomil, že nohu nemám. Rodina mi o tom říkala, prý jsem kýval, ale to nevím. Až když jsem odhrnul deku, viděl jsem, že ji nemám,“ dodal Zelinka.

V nemocnici mu pomohlo, že mu byl pořád někdo na blízku. Jak dále uvedl, nejprve to nebylo jednoduché. „Pak si ale člověk uvědomí, že na věci nic nezmění, takže už to beru tak, jak to je. Chodím s berlemi, bez kterých už nikam nedojdu.

Péči další osoby potřebuji, minimálně do koupelny určitě,“ doplnil Radek Zelinka, kterého moh-li v minulých dnech vidět fanoušci v jednom z dílů populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho role připomínala život – hrál keškaře, kterému musí lékař Ota Kovář v podání Martina Stránského amputovat nohu.

Hlavní líčení bude pokračovat v polovině října. Obžalovanému Shovheniukovi hrozí 18 let vězení.