Bujaré oslavy nového roku v Plzni přinesly kromě všeobecné radosti i několik drobných zádrhelů. Na vině byl, jak jinak, alkohol.

Zahradním traktůrkem jezdil mladý muž po městě. Strážníci ho zastavili na Americké třídě.Asi nejpodivnějším případem, se kterým se strážníci potýkali, byl muž, jenž se rozhodl vyrazit do ulic města na zahradní sekačce. „Devatenáctiletého muže řídícího zahradní traktůrek zastavili strážníci městské policie na Americké třídě v Plzni,“ uvedla mluvčí městské policie Jana Pužmanová. Jak muž, který nadýchal více než 1,70 promile alkoholu, k sekačce přišel, není známo.

Pro hlídkující strážníky a policisty to byla náročná noc. Někteří strávili v centru Plzně i více než 12 hodin.

„Nejčastěji jsme se potýkali s drobnými rvačkami, pyrotechnikou a samozřejmě s opilci. Ti s oblibou vykonávají potřebu, kde můžou. Nepřijde jim divné ani pomočit katedrálu. Ale když se to vezme kolem a kolem, nebylo to divočejší než normální pátek,“ uvedl strážník městské policie Karel S.

Podle několika hlídek nejen městské, ale i státní policie, které hlídkovaly v centru města, byl letošní silvestr překvapivě klidný. „Většinu problémů se snažíme řešit domluvou. Nemůžeme přece každého rozjařeného opilce, kterého potkáme, odvézt na záchytku. Konec konců je to oslava nového roku. Jsme taky lidi, tak jsme tolerantní,“ uvedl hlídkující strážník Václav K.

Strážníci městské policie museli kvůli opilcům zasahovat již dopoledne. „Vyjížděli jsme na Borská pole, do Sokolovské ulice a na další místa. Naši strážníci ale také pomáhali charitě. Na žádost pečovatelky Městské charity Plzeň se dopoledne vydala hlídka do domu v Bzenecké ulici. Pečovatelka potřebovala pomoci s mužem, kterého našla ležet na zemi a sama ho nezvládla zvednout. Strážníci jí pomohli, muže zvedli a usadili do postele,“ doplnila Pužmanová.