Bylo půl páté ráno, když k ní na chodníku před domem přistoupil její o 22 let starší bývalý přítel. Chtěl její mobilní telefon. Zkoušel to několikrát, ale dívka ho odmítala.

Muž proto začal jednat. „Sáhl do kapsy bundy, kterou měla na sobě, a telefon za 4500 korun vyndal. Přístroj pak držel v ruce a po ženě požadoval PIN kód. Ona opět odmítla," popsala policejní mluvčí Hana Štefflová, jak vše začalo.

Vzteklý muž křičel. Pokud mu dívka kód nedá, telefon rozbije. Servítky si rozhodně nebral, například vyhrožoval, že jí oholí vlasy, a z kapsy vytáhl nůž, který ale nechal zavřený. Kód si vynucovat nepřestal a byl stále agresivnější. Pak dívku napadl.

„Zasadil jí patnáct ran otevřenou i sevřenou dlaní do temene hlavy a do obličeje. Poškozená se kryla rukama a chtěla z místa utéct, pachatel ji ovšem doběhl, chytil ji za vlasy a opět požadoval PIN," pokračovala Štefflová. Kousek od místa, kde se vše stalo, pak dívka požádala kolemjdoucího 62letého muže o pomoc. „Pachateli v pokračování útoku zabránil vlastním tělem. Násilník pak i s telefonem utekl," dodala.

Násilník je recidivista, známá firma, a policie podá návrh na jeho vzetí do vazby.