„Jindy se většinou začíná až na přelomu listopadu a prosince nebo třeba až v půlce prosince. Letošní poměrně brzký příchod teplot vhodných pro spuštění sněžných děl se středisku hodil především kvůli odzkoušení nové techniky. Žádné rekordy, kdo začne v oblasti zasněžovat jako první, nikdo na Špičáku honit nechtěl,“ vysvětlil Karel Samec ze Ski&Bike Špičák, proč děla spustila již v pondělí.

Areál před sezonou investoval do nových rozvodů vody na spodní části sjezdovky č.2 U zalomeného, nakoupil další nová děla a nově pro ně využívá i zhruba čtyřmetrové zdviže (výtahy).

První sjezdovky, které pokrývá technický sníh, jsou na Špičáku tradičně horní úsek číslo tři Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného.

Sněhová děla na šumavském Špičáku spustili provozovatelé tamního areálu již v pondělí 19. 11. 2018.Zdroj: Ski&Bike Špičák

„Odhadovat ale, kdy se letos začne lyžovat, i když dnes připadlo zhruba i 5 cm přírodního sněhu, se nyní nedá. Optimální podmínky pro technické zasněžování by musely vydržet cca týden, ale předpovědi moc příznivé nejsou,“ dodal Samec.

V sobotu 24. listopadu se bude konat předprodej celosezónních jízdenek na hlavních pokladnách skiareálu. Oproti loňskému roku se zvýšily ceny skipasů v průměru o 3-4 procenta, denní jízdenka vyjde dospělého na 660 Kč (loni 630 Kč).

Dárkové poukazy
Hledáte dárek pod stromeček? Zkuste předplatné Deníku