Tak se podle obžaloby chovala v uplynulých třech letech žena z Plzně ke své vlastní dceři. Dívka, které bude v listopadu patnáct let, proto skončila v dětském domově.

Její matka, která má ještě další tři děti, nyní čelí obžalobě z týrání svěřené osoby. Hrozí jí až osm let za mřížemi.

Třiatřicetiletá Plzeňanka Petra, která má po ústavech ještě další tři děti ve věku 7, 11 a 12 let, využila právo nevypovídat a k předestřeným obviněním se vůbec nevyjádřila.

Před soudem ale promluvil její druh Martin. S partnerkou se seznámil před čtyřmi lety, když žila v azylovém domě. Společně si pak pronajali byt na Borech a tam se i s dětmi nastěhovali.

Podle Martinových slov byla domácnost divočejší. Děti se prý mezi sebou často praly a všichni si vzájemně nadávali. „Je pravda, že přítelkyně na děti hodně řvala a sprostě jim nadávala. Ale nemlátila je," řekl před soudem Martin. Dodal, že sprosté nadávky ale poslouchali i dospělí od nejstarší dcery, která měla být týraná. Podle matčina druha je problémová. „Ona je zvláštní. Když jí člověk nevyhoví, dělá naschvály. Jednou přišla ze školy, měla zakrvácené nohy a řekla, že ji strčil spolužák. Chtěl jsem to řešit, tak jsem volal ředitelku. Holka pak přiznala, že si to vymyslela," řekl muž na adresu nezletilé dívky. Dodal, že často museli řešit její krádeže.

K lékaři nešli

Nesmysl je podle něj i to, že školačka klečela na klávesnici, že nedostávala jídlo a musela jíst z odpadkových košů nebo že za trest měla udělat tři sta dřepů, jak uvedla státní zástupkyně.

Muž ovšem přiznal, že dcera jednou přišla k podlitině v obličeji a měla poraněné oko. Nechali ji proto čtrnáct dní doma. K lékaři přitom nezašli. „Ano, to byla chyba, měli jsme tam jít," řekl muž, který je střídavě na Úřadu práce nebo pracuje. Obžalovaná žena nepracuje.

Soudci ve středu jednání odročili na říjen. Chtějí totiž vyslechnout dívčiny učitele a také znalce.