Hyenismus největšího rozsahu. Tak by se dalo nazvat jednání zaměstnanců firmy, kteří provádějí práce v Domově Harmonie v Mirošově. Okradli totiž seniory.

V pátek dopoledne přijali hrádečtí policisté oznámení o odcizení finanční hotovosti a mobilního telefonu. Ten zmizel jedné klientce v Harmonii. Poškozená seniorka uvedla, že se jí z pokoje ztratila hotovost a telefon, a to v době, kdy odpočívala na lůžku. Muži zákona provedli na místě šetření a zjistili, že v jiném pavilonu mělo dojít také ke krádeži. Poškozenou byla rovněž starší žena.

V tomto případě byl však poberta ještě drzejší. Využil toho, že usnula a z pokoje jí odcizil telefon. Spolubydlící poškozené si všimla cizí osoby, ale až poté dotyčná zjistila, že jí chybí mobil. Všímavost personálu neselhala, jelikož zaměstnankyně zaregistrovala, že se mezi pokoji pohybují zřejmě pracovníci, kteří mají provádět v domově nějaké stavební práce. „Po krátké době policisté před budovou zajistili podezřelé osoby cizí národ-nosti. Ty neprokázaly svoji totožnost a u sebe měly odcizené telefony," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová.

Na pomoc ke ztotožnění si ochránci zákona přizvali kolegy z cizinecké policie. Tři cizinci, ve věku 27, 37 a 52 let, se ke krádeži telefonů nakonec doznali. Každý z nich sebral mobil a také nějakou hotovost. Telefony byly vrácené majitelům.

Ochránci zákona z cizinecké policie vyřešili muže, údajně Rumuny, v blokovém řízení za nepředložení dokladů totožnosti. Stejně jednali také hrádečtí policisté, jelikož trojice se měla dopustit přestupku proti majetku.

„Protiprávní jednání, kterého se cizinci dopustili, je o to horší, že se ho dopouštěli na seniorech," uzavřela Kroftová. Starší lidé byli ve věku 87, 90 a 93 let.