Středa 5. března byla pro Klatovsko tragická, během ní zahynuli dva muži. První se zřejmě utopil, druhý se zřítil ze stromu. V obou případech byli přivolaní lékaři bez šance.

Tělo v potoce

„V Železné Rudě bylo ve středu v odpoledních hodinách nalezeno v korytě potoka tělo muže, který nejevil známky života. Šetřením bylo zjištěno, že mrtvý je 36letý cizinec a vyrozuměno bylo i příslušné velvyslanectví," informovala o první z tragédií Dana Ladmanová z klatovské policie.
Příčinou smrti Němce, který podle informací Deníku žije v městečku nedaleko za hranicemi, bylo pravděpodobně utopení, to ale ještě musí potvrdit nařízená soudní pitva.

Policie zároveň zjišťuje, co cizinec dělal na místě, kde byl později nalezen utopený v potoce.

Spadl z osmi metrů

Druhé neštěstí se stalo nedaleko Malého Boru. „Před třináctou hodinou 54letý muž vystoupal s motorovou pilou po žebříku do koruny vzrostlého stromu. Ze zatím nezjištěných příčin spadl na zem," uvedla Ladmanová.

Záchranáři, kteří na místo vyjížděli, vůbec netušili, že se muž zřítil ze stromu, a to ze zhruba osmimetrové výšky. „Byli jsme původně voláni ke slabosti, šlo o volání ze třetí ruky. Posádka si ihned po příjezdu na místo na základě prvotních informací vyžádala vrtulník, následně ale zjistila, že k neštěstí došlo již zhruba před hodinou a půl a muž je bohužel mrtvý," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. I v tomto případě byla nařízena pitva.
Ani v jednom z případů nebyly zjištěny známky cizího zavinění, policie obě události ale i nadále šetří.