Podle informací Deníku policie z útoku podezřívá bývalého hokejistu M. T., který byl vyhlášeným bitkařem už během své hokejové kariéry, jejíž část strávil i v Plzni. Redakce jeho jméno zná, ale protože policie v případu teprve sbírá důkazy, nebude ho zveřejňovat.

Za hokejem se M.T. podíval i do Kanady, za mořem se však neprosadil. Tentokrát si měl místo ramenatého protihráče vybrat strážníka, který je zároveň členem záchranného lezeckého družstva a byl několikrát oceněný za pomoc lidem. Strážce zákona má teď v oblasti obličeje šest zlomenin a leží v nemocnici.

„Vše začalo řešení dopravního přestupku špatně zaparkovaného vozu. Muž, který tam byl s řidičkou auta, znenadání bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje strážníka, který je chtěl pokutovat za nesprávné parkování. Strážník utrpěl vážná zranění, se kterými byl následně převezen do nemocnice. Útočník ihned z místa utekl," popsala incident mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Celý incident se pak ještě zamotal, nakonec se na Doubravku sjelo několik vozů městské policie. Do věci se totiž vložily další osoby, jeden z mužů na místě dokonce bránil strážníkům v dořešení případu a pomohl ženě ujet. „Nakonec se vrhl před rozjíždějící služební vozidlo," popisuje mluvčí. Ujíždějící ženu chytla jiná hlídka později.

Pokud policisté prokážou M.T. vinu, hrozí mu za násilí na úřední osobě až čtyři roky za mřížemi.