K prvnímu útoku, kdy muž spolu s mladším kamarádem bezdůvodně zaútočil na dvojici na lavičce v Šafaříkových sadech, došlo koncem října. "Bez jakékoli příčiny nejdřív starší z agresorů zaútočil na 26letého muže. Toho bil pěstmi do hlavy a kopal do celého těla. Když přítelkyně napadeného vzala do ruky mobilní telefon a chtěla jím přivolat policii, vrhnul se na ní mladistvý spolupachatel a chtěl jí zařízení z ruky vytrhnout. Protože se žena bránila, chvíli se přetahovali a nakonec i ona utržila několik ran rukou do obličeje," okomentovala první ze série napadení policejní mluvčí Hana Štefflová.

Muž i žena, kterým pachatelé ukradli mobilní telefon, tehdy skončili v nemocnici.

Agresor bezdůvodně zaútočil i o měsíc později, kdy zmlátil 34letého Plzeňana. "Poškozeného znenadání udeřil pěstí do obličeje. 34letý muž musel být s poraněním oka, které si vyžádalo jedenáctidenní pracovní neschopnost, převezen do nemocnice v Plzni," sdělila Štefflová.

Poslední trestný čin, který má mladík na svědomí, se udál koncem listopadu v jednom z barů na Slovanech. Muže, který mu zde nabízel ke koupi navigaci, opět brutálním způsobem napadl a ukradl mu notebook. „K prvnímu útoku došlo na ulici, poškozeného muž poté napadl i na toaletách. Napadený v obavě o své zdraví ponechal laptop na místě a utekl," řekla policejní mluvčí Hana Štefflová. 

Ve svých 18 letech má za sebou násilník již několik záznamů v trestním rejstříku, a to především za majetkovou a násilnou trestnou činnost. Do vězení, v němž v minulosti strávil 15 měsíců, se nyní může podle policie vrátit za loupež, ublížení na zdraví a výtržnictví vrátit až na deset let.