Přívaly sněhu, které se v průběhu konce minulého týdne na plochu snesly, znemožnily zaledování plochy a správce stadionu měl plné ruce práce s jeho úklidem.

V pondělí 4. prosince však již zaledování plochy vypuklo naplno. Ve středu pak pomohli také dobrovolní hasiči. „Dovezl jsem cisternu s vodou na kropení plochy, aby se mohlo pokračovat v dalších pracích na vytvoření ledu,“ vysvětlil Jaroslav Jarabica st., řidič cisterny dobrovolných hasičů ze Stříbra. Správce areálu Jan Šucha s hadicí napojenou na cisternu postupně obešel a vodou vystříkal celou plochu. „V současné době probíhá nástřik. Pak se bude lajnovat, provede se další nástřik, a jakmile se plocha znovu zaleduje, bude stadion připraven k otevření,“ vylíčil postup prací Jan Šucha.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

S bruslemi mohou první zájemci dorazit v pátek 8. prosince. „Zimní stadion se otevře pro veřejnost v pátek. Bruslit se bude od 18.30 do 20 hodin,“ uvedl správce zimního areálu Jan Šucha. „Doporučuji sledovat webové stránky www.stribrskyzimak.cz, kam budu dávat aktuální informace,“ dodal.