Výstava začala své putování 5. května v Galerii Na Faře ve Svatém Janu nad Malší. Vždy po zhruba měsíčním intervalu měnila své působiště- Přesunula se do Galerie Kaplanka v Protivíně a poté do Galerie Jakub ve Velešíně. Tam byla uzavřena jihočeská část výstavy.

Západočeská část výstavy se koná pod záštitou senátora Miroslava Nenutila, poslance Václava Votavy a krajského zastupitele Františka Podlipského. Záštitu převzalo také město Bor. Výstava začíná v sobotu 1. září od 18 hodin na zámku v Boru v nově zrekonstruovaných zámeckých salóncích.

A na co se vlastně můžeme těšit? Podařilo se dát dohromady 10 umělců z Čech, kteří takto pohromadě ještě nikdy nevystavovali. Mezi vystavujícími jsou i umělci z popředí české profesionální špičky. Jména jako Zdeněk Hajný, Reon Argondian, Zdeněk Kopáč nemusíme představovat. Dalšími vystavujícími jsou Martin Šrámek z Prahy a se svými dřevěnými plastikami se představí další pražský umělec Tomáš Bosambo. Jedinými zástupci západních Čech jsou Petr Šrédl z Plzně se svými kresbami a Dalibor Vajnar z Kadaně. Jih Čech zastupují velešínský Josef Balek, který je zároveň hlavním organizátorem celého výstavního turné. Druhým jihočechem je dnes již nežijící Václav Švejcar z Písku. Jako host z Rakouska představí své obrazy také Peter Gric, umělec, který letos vystavuje v New Yorku a tvoří grafiku i pro Hollywood.

K výstavě byl vydán i katalog, kde si můžete něco víc přečíst o jednotlivých autorech. Veškerý zisk z prodeje bude věnován postiženým dětem z centra Arpida v Českých Budějovicích, kam jezdí na léčení a rehabilitace postižení vozíčkáři z celých Čech. Na vernisáži v Boru by měli být přítomni všichni vystavující umělci, a tak bude příležitost si katalog zakoupit a zároveň si nechat všechny umělce i podepsat.

Výstava v Boru potrvá do 19. října.

Galina Kortanová