Konkrétně zájemci 
o akci uvidí množství pobytových stop našeho největšího hlodavce.

„Účastníci se mohou těšit na návštěvu přírodní památky Na Kolmu, na lokality obydlené naším největším hlodavcem bobrem evropským. Pátráním po bobřích stopách a povídáním o životě těchto savců provede zkušený zoolog Milena Prokopová," informoval Deník Martin Jiran ze Správy CHKO Český les.

Výlet za bobrem se koná v sobotu 27. září. Sraz je v 10 hodin v obci Lesná na autobusové zastávce. Na akci se lze dopravit autobusem z Plzně (8:15), který pokračuje přes Stříbro (8:52), Bor (9:12), Tachov (9:35) až do Lesné (9:57). Doprava zpět je možná opět autobusem: Lesná (15:58) – Tachov (16:20) – Bor (16:48) – Stříbro (17:05) – Plzeň (17:42). Jelikož se jedná o autobus s přepravou jízdních kol, je možné, že jeho kapacita bude naplněna i dalšími cestujícími, proto doporučujeme rezervaci místenkou. Organizátoři dále doporučují se vhodně obléci do terénu včetně obuvi.

Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny – Správa CHKO Český les a krajské středisko Plzeň.

Nejde o první podobnou výpravu do Českého lesa. Už minulý víkend se nadšenci vypravili do oblasti Železné na Domažlicku.
Navzdory nepříznivé předpovědi počasí výpravě přálo a putování podél Želeného potoka se obešlo bez deště. Přítomní viděli řadu bobřích hrází, okousaných stromů, bobřích chodníčků a povedlo se najít i bobří hrad.

Podle průvodkyně Prokopové účastníky nejvíce zaujala skupina pokácených a nahlodaných mohutných osik. „Všichni se zdáli spokojeni, i když museli místy přeskakovat potok nebo jej přecházet po kládách," dodala.