„Navazujeme na akce, které Českoslovesnká obec legionářská pořádala za první republiky ve 20. a 30. letech. Byly to dny pro veřejnost, kdy byli lidé seznamováni s odkazem legionářů, kteří bojovali za samostatný stát,“ řekl Deníku spoluorganizátor akce Petr Tolar.

Milovníci válečné historie zhlédly v zámeckém parku výstavy, které se vážou k československým legionářům bojujících v 1. a 2. světové válce. „Odkazujeme na tři hlavní pilíře vojenských tradic, tedy na legionáře, druhoválečné veterány a na novodobé válečné veterány, což jsou účastníci novodobých misí. Proto zde máme odkaz na současnou armádu a prezentaci současných vybavení našich vojáků, kteří teď aktuálně slouží v zahraničí,“ informoval Tolar.

Policie uzavřela po úniku sirovodíku v čističce její okolí i komunikace spojující centrum Plzně s částí Přední Skvrňany.
Únik chemických látek v Plzni má třetí oběť

V zámecké kapli se na závěr dne konal křest pamětí legionáře Václava Valenty, řečeného Alfy. „Narodil se v nedalekých Těnovicích a v Blovicích žil. Tyto jeho paměti jsme v rámci edice vydali a díky podpoře jeho rodiny slavnostně pokřtili,“ uzavřel organizátor.