"Konečně jsme otevřeli, protože už můžeme spustit lanovku. V našem případě je puštěna lanová dráha zatím jen o víkendech a svátcích do 15. června. Souběžně s lanovkou byl otevřen komplet bikepark, všechny přidružené provozy jako je půjčovna, bikeškola, servis a jsou otevřena i občerstvení," uvedl vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák Jan Kasík.

Zima byla pro provozovatele areálu těžká, vše ale zvládli a pokračují letním provozem. Pracovali především v bikeparku, kde dělali opravy vesměs generálního charakteru, takže pro jezdce bude vše jako nové.

Největší novinka se týká služeb pro návštěvníky. "Veškeré platby byly převedeny na on-line. Lidé už tak mohou jen přijít a například si kolo jen vyzvednout a jet. Zvýší se tak komfort pro návštěvníky a také to jde trochu v duchu covid opatření," sdělil Kasík.

Počasí úplně první otevírací den nepřálo, ale i tak bylo vidět, že se bikeři těšili. "Už nyní dopoledne zde je přes sto lidí, takže jsme rádi. Čekáme, že přijdou další i odpoledne. Turistů je méně, ale to se dá očekávat, když je šest stupňů a prší, takže na výlety je určitě lepší jiné počasí," dodal Kasík.

"Konečně jsme si mohli zajezdit. Sice je to hodně mokré, tak jezdím opatrněji, protože nevím, kde mi to podjede a taky jsem nějaký čas nejezdil. Ale je super, že už se areál otevřel a můžeme sem opět jezdit," řekl jeden z jezdců Jan Král.

Otevřena byla také rozhledna na Špičáku.