Na železnorudském Špičáku letos investovali především do zasněžování. „Nejzásadnější je, že jsme rozšířili zasněžovací systém, udělali jsme nových 800 metrů potrubí včetně přípojných míst a nakoupili jsme pět nových sněžných děl. Celkové investice vyšly na zhruba deset milionů korun,“ uvedl provozní ředitel areálu na Špičáku Vladimír Kasík.

CHYBÍ BRIGÁDNÍCI

Areál stále vylepšují a modernizují, ale potřebovali by, aby se jim přihlásilo více brigádníků na výuku. „Stálých zaměstnanců máme dost, ale sezonní pracovníci se shánějí stále hůře. Potřebovali bychom ale asi třikrát více studentů, brigádníků na výuku v lyžařské škole, protože tam je hodně velký zájem,“ sdělil Kasík.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

S personálem nemají problém v Nýrsku, kde letos čeká návštěvníky mnoho novinek. „Udělali jsme nové dětské hřiště s vlekem s dopravníkovým pásem dlouhým 32 metrů. Dále jsme investovali do nového odbavovacího bezkontaktního odbavovacího systému na čipové karty, zdvojnásobili jsme osvětlení svahu pro noční lyžování a rovněž jsme posílili zasněžování. Provedli jsme i terénní úpravy,“ popsal novinky provozovatel areálu Milan Koryťák.

Novinky letos neplánují v lyžařském areálu v Kašperských Horách ani na Weissově louce, kde vloni přidávali jeden dětský vlek, a ani v Kocourově u Klatov. Tam spíše doufají v to, aby byl sníh, ale také dostatek vody a mohlo se v případě, že bude alespoň mrznout, dostatečně zasněžovat.