Když záchranáři na ohlášené místo dojeli, zjistili, že si z nich někdo nejspíše vystřelil. Žádné vozidlo ani tři avizované zraněné nenašli.

Na místo se vypravil také Deník. Na náměstí v Chodové Plané stály dvě sanity. Jejich posádky nám sdělily, že čekají na zprávu z dispečinku. To už se ale vraceli hasiči. „Byl to planý poplach," potvrdil několik minut po půlnoci řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavly Jakoubkové byl poplach nahlášen krátce po půl dvanácté v noci. „Bylo nahlášeno převrácené auto na střeše a tři zranění u Dolního Kramolína. Jednotka okamžitě vyjela na místo, projeli jsme všechny silnice v okolí Dolního Kramolína, směrem na Chodovou Planou i Mariánské Lázně, ale nikde jsme havarované vozidlo neobjevili," popsala mluvčí.

Po výtečníkovi, který takto zneužil linku Integrovaného záchranného systému, se bude pátrat. „Po oznámení vyjeli na místo hasiči, záchranka, policisté z obvodního oddělení Planá a z dopravního inspektorátu. V uvedené lokalitě ani nikde v okolí nic, co by souviselo s oznámenou havárií, nenašli," sdělila Deníku zastupující mluvčí tachovské policie Dagmar Brožová s tím, že událost budou šetřit hasiči jako zneužití linky tísňového volání. Již dříve nás tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková informovala, že strážci zákona disponují technikou, která dokáže „oznamovatele" spolehlivě vyhledat.

V případě prokázaného zneužití linky tísňového volání může pachateli hrozit pokuta až do výše 200 tisíc korun, pokud se prokáže trestný čin, může jít pachatel i do vězení.