Na tuto soutěž se kvalifikoval jako absolutní vítěz 5. kategorie krajského kola, které proběhlo v Plzni.  Se svojí učitelkou  zpěvu Lucií Bínovou nacvičili tři písně předepsané pro danou kategorii a uspěli i v tak náročné soutěži, jako je tato.

Sólovému zpěvu se Hynek věnuje od svých šesti let. Jako první v historii pěveckého oddělení ZUŠ v Domažlicích přivezl ocenění nejvyšší, a to první místo, stejně jako před třemi roky první místo z celostátní soutěže Karlovarský skřivánek.

Na závěrečném koncertu vítězů zazpíval v Městském divadle v Turnově společně se svým korepetitorem, panem Janem Kubešem, učitelem ZUŠ T. Brzkové v Plzni.

„Byla to úžasná soutěž, hodně náročná a mnozí soutěžící podali téměř profesionální výkony. Atmosféra na soutěži byla velice příjemná a všichni jsme si navzájem fandili a povzbuzovali, což jsem jinde na soutěži nezažil. Chtěl bych tímto také moc poděkovat svojí paní učitelce Lucii Bínové, která se mi při přípravě ve zpěvu věnuje, ale také panu učiteli Janu Kubešovi, který mě na soutěži doprovázel na klavír," říká Hynek.
Nebyl to ale jediný úspěch, kterého v letošním školním roce Hynek dosáhl. Zvítězil také v krajském kole soutěže Karlovarský skřivánek a v celostátním kole v Karlových Varech obsadil druhé místo. Dále se probojoval až do semifinále soutěže Česko zpívá, které se konalo v Trutnově. A v neposlední řadě zvítězil i v krajském kole soutěže Lidová píseň v Rokycanech.

Zpívá také společně se svým mladším bratrem Patrikem, kterému je jedenáct let, a pro kterého je samozřejmě pěveckým vzorem. Patrik zvítězil v krajském kole soutěže Karlovarský skřivánek a v celostátním kole v Karlových Varech skončil ve své kategorii na druhém místě. Dále se probojoval do semifinále soutěže Česko zpívá a Start rozhlas. V soutěži základních uměleckých škol v sólovém a komorním zpěvu skončil na 1. místě a v krajském kole soutěže Lidová píseň v Rokycanech obsadil rovněž 1. místo a zajistil si tak postup do celostátního kola, které se konalo ve Velkých Losinách. Zde v obrovské konkurenci obstál na výbornou a již opakovaně získal druhé místo. Na všechny soutěže ho připravovala také učitelka Bínová, které patří upřímné poděkování.

Autor: Vlastimil Konrády