Vybraní finalisté vystoupili v brněnském sále B. Bakaly před odbornou porotou. Byli rozděleni do dvou soutěžních kategorií podle věku. Soutěž zahájili finalisté ve věku 8-13 let a po nich vystoupili se svojí písní zpěváci ve věku 14-19 let. Akce byla otevřená veřejnosti a vítáni byli všichni, kteří přišli podpořit Slavíky, nebo se chtěli jen podívat, jak akce probíhá.

V každé kategorii bylo vybráno 30 dětí, které zpívaly na hudební podklady z CD a nebo s využitím hudebního nástroje jednu libovolnou píseň.

Domažlice v této celorepublikové pěvecké soutěže reprezentovali bratři Patrik a Hynek Hradečtí, kteří zpívají folklorní, ale i popové písničky. Patrik si pro finále vybral píseň Trezor, kterou proslavil Karel Gott a Hynek zazpíval Slavíky z Madridu od Waldemara Matušky.

„Na soutěži se mi líbilo, ale poprvé jsem soutěžil proti Hynkovi. Byl jsem trochu v nevýhodě, protože jsem byl nejmladším ve druhé kategorii, kde už zpívali skoro dvacetiletí a ti už jsou s hlasem zase úplně někde jinde. Ale nevadí. Byl jsem tam poprvé a porota mě ohodnotila čestným uznáním. Hynek byl lepší, získal 3. místo," shrnul své dojmy z brněnské soutěže Patrik Hradecký.

Cílem soutěže, kterou pořádají A Kluby ČR, o.p.s., je přispět ke smysluplnému trávení volného času dětí a mládeže, pomoci dětem prostřednictvím soutěže posílit jejich osobnost a dodat jim sebevědomí.