ítězem soutěže se stal Jakub Ošmera z Postřekova. Druhé místo získal Patrik Hradecký z Domažlic a třetí vyzpívala Nikol Stávková z Hodonína.
Rozhodl o tom finálový koncert, který se uskutečnil v neděli 12. května ve Velkém sále Termálních lázní Velké Losiny.

Po sobotních dvou semifinálových blocích se do něj probojovaly celkem dvě desítky chlapců a děvčat z celkových 47 účastníků velkolosinského finále.

Ačkoliv oba talentovaní chodští zpěváci sbírají jedno ocenění za druhým, vítězství v této soutěži je zaskočilo.

„Nečekal jsem, že vyhraji, úplně mi to vyrazilo dech, když jsem slyšel své jméno. Na soutěži jsem už počtvrté a nikdy to nevyšlo. Tím, že jsem vyhrál,  to pro mne ale nekončí, budu dál pracovat a dřít,  abych byl co nejlepší,“ řekl Jakub Ošmera, Zlatý zpěváček 2013.
Jakubovi je čtrnáct let a zpěvu a hře na dudy se věnuje již od dětství a jak to vypadá, svého koníčku se jen tak vzdát nehodlá.
„Na dudy hraji od páté třídy a mám výborného učitele Vlastimila Konrádyho a zpěvu se učím od třetí třídy pod vedením Lucie Bínové. Od září budu navštěvovat pražskou konzervatoř,“ dodal Ošmera.

Stříbrný zpěváček 2013 Patrik Hradecký získal tento post již potřetí, jeho ambice jsou však vyšší.

„Letos jsem Stříbrného zpěváčka získal již potřetí. Teď se musím snažit, abych příští rok znovu postoupil do celostátního kola a tam se pokusím získat Zlatého zpěváčka,“ řekl Patrik Hradecký a dodal, že na soutěž se velmi pečlivě připravoval za pomoci učitelky Lucie Bínové, která ho vyučuje na sólový zpěv a která mu také vybrala písničky, jež ho dovedly na stříbrnou příčku. „ Zpíval jsem  písničku Já jsem z Domažlic a Nefůkyj větříčku. Upravil ji pro mě  ředitel domažlické ZUŠ Josef Kuneš a s bráchou Hynkem jsme ji zkoušeli pod dohledem Vlastimila Konrádyho. Všem bych chtěl moc poděkovat.  Někdy to se mnou opravdu nemají lehké,“ dodal Hradecký.