Ač to na první pohled nevypadá, ždánovský zámeček je kulturní památka. Barokní stavbu nechali r. 1730 k hospodář­skému stavení přistavět představení pivoňského kláštera.

Naproti zámečku stojí pískovcová socha sv. Augustína. Je v životní velkosti, světec má u nohou andělíčka a chronogram na žulovém podstavci uvádí rok 1783.

Poté, co byl klášter zrušen, zámeček přešel do soukromého vlastnictví. Nejprve v něm byla přádelna a posléze zakoupil dvůr se zámečkem František Josef Mayer, jenž otevřel 25. srpna 1814 manufakturu a vyráběla se v ní typická ždánovská keramika.

V současnosti zámeček pouze chátrá.

„Je škoda, že se nám zámeček nepodařilo v 90. roce převést na obec, byť to bylo rozjednané s bývalým JZD Draženov. Byl vydán jako náhradní restituce a pak několikrát změnil majitele. Ministerstvo kultury ho jako kulturní památku požaduje kompletně opravit. Poslední majitel alespoň provizorně zakryl střechu a dal tam okapy. Loni už jsem ale někde na internetu zahlédl, že zámeček prodává dál," smutně podotkl místostarosta Ždánova Štěpán Krutina.