„Výstava se jmenuje Tři střevíčky pro Popelku a je to proto, že během natáčení filmu Václava Vorlíčka byly pro Popelku vyrobeny skutečně tři střevíce," vysvětlil kastelán zámku Jan Rosendorfský, který výstavu připravil společně s občanským sdružením Juniorfest.

Čtyři desítky exponátů tvoří především kostýmy, najdeme zde ale i paruky herců, vybavení filmařů a nespočet dalších rekvizit jako je nádobí, nábytek, šperky, nářadí nebo například hrách, který Popelka ve filmu přebírala.

Předměty pocházejí z depozitářů filmového studia Barrandov. Tento fundus byl dokonce prohlášen kulturní památkou.

„Na výstavě jsou vůbec poprvé v historii zveřejněny úplně všechny originály z filmu Tři oříšky pro Popelku, které se u nás na Barrandově dochovaly," uvedla autorka výstavy Věra Krátká s tím, že jelikož se jednalo o česko-německý koprodukční film, některé kostýmy německých herců zůstaly na druhé straně hranice.
„Kostýmy z filmů člověk vídá poměrně často, ale všechny, i ty opravdu drobné rekvizity, které se ve filmu objevily, ty se tak často nevidí. To je podle mě zajímavé," zhodnotil návštěvník a horšovskotýnský divadelník Václav Kuneš.

Samotné exponáty doplňují i informační tabule plné zajímavostí a perliček o filmu, lokacích, kde se natáčel, funkcích jednotlivých filmařských oddělení, dobových novinových článků,  fotografií z natáčení, dokumentů i korespondence s diváky.

Výstava je přístupná až do 15. září každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Další tematická výstava na zámku bude probíhat v listopadu v rámci filmového festivalu Juniorfest a bude spojena s pohádkou s S čerty nejsou žerty. „A na další rok, pokud se nám to podaří, bychom chtěli na zámek přivést Cirkus Humberto," prozradil kastelán.