Slavnostní zahájení s odhalením sousoší na zámecké kašně je připravováno na sobotu 15. července od 13 hodin. Jedním z vrcholů Zámeckých slavností má být opět koncert. „Bude nám ctí přivítat na pódiu před zámkem v Poběžovicích pěvecký sbor Čerchovan, který vystoupí v programu ,Karel Růžička Celebration Jazz Mass‘ spolu se sólisty, to celé pod vedením dirigenta Marka Vorlíčka,“ sdělili organizátoři. Koncert začne v sobotu od 19 hodin a jako sólisté Celebration Jazz Orchestra se představí sopranistka Michaela Šrůmová a klavírista Martin Brunner.

„Zámecké slavnosti probíhají v zámeckém areálu v polovině července a jsou vždy zaměřené na významnou událost či osobnost vztahující se k historii zámku. Letošní rok se ponese v barokním duchu, kdy ústřední postavou slavností bude Jan Brokoff. Raně barokní sochař působil na zámku několik let a zanechal v Poběžovicích stopy své sochařské práce. Jednou z nich je sousoší Neptuna/Tritona, jehož věrná kopie bude odhalena na zámecké kašně,“ uvedli k poběžovických slavnostem pořadatelé Letního barokního festivalu 2023. Z Brokoffova díla v Poběžovicích je asi nejznámější socha svatého Jana Nepomuckého z roku 1682.

Nová lávka pod Brankou a navazující přechod pro chodce.
Nová lávka pod Brankou slouží o tři týdny dříve, předali ji už v červnu

Celý program otevře už v pátek odpoledne od 16 hodin na barokní faře řemeslná dílna s názvem Šitý korálkový náramek a rovněž na náměstí Míru v 17 hodin vernisáž výstavy Barokní region, barokní Poběžovice. Obřadní síň radnice poskytne od 18.30 prostor besedám Baroko v Poběžovicích a Restaurování sousoší Neptun/Triton.

Sobotní dopolední program od půl desáté v kině má patřit dětem, pro které tu ožije výtvarná dílnička a loutkové divadlo s pohádkou Princ Bajaja. Odpoledne od 14 do 17 hodin v zámeckém parku zahrne kreativní a řemeslné stánky, sokolnictví, koňskou kostýmovou jízdu s projížďkou na koni či barokní tance, ale také hudební vystoupení Jenifer Reinhardt v 15 hodin. Od 19 hodin následuje už zmíněný koncert Čerchovanu a Celebration Jazz Orchestra a od 20.30 hodin sobotu završí kostýmová přehlídka. Ještě v neděli se můžete díky výstavě na náměstí ocitnout v baroku.