Autorem jedinečných kousků, k jejichž výrobě je potřeba pouze drát, kleště a fantazie, je Ladislav Lokajíček.

Jednačtyřicetiletého tachovského rodáka, vzděláním lesníka, který v současně pracuje jako vedoucí ve společnosti obchodující s pevnými palivy a biopalivy, přivedla k tomuto koníčku touha a potřeba vytvořit něco z ničeho.

„Již od mala jsem modelařil, později jsem pracoval se dřevem a k drátům jsem se dostal náhodou před čtrnácti lety. Ke své tvorbě nepotřebuji žádné speciální nářadí, barvy, laky, lepidla, spojovací materiály, postačí mi pouze kleště a nápad. Nějaký drát se vždy najde a ten již sám svým charakterem určí, co z něj vytvořím," řekl Ladislav Lokajíček.

Jak se dají z drátu vytvořit kouzelné věci ať už dekorativní nebo užitkové, ochotně učí i ostatní. „Spolupracuji především se školskými zařízeními, kde s dětmi pracuji v rámci tvůrčích dílen," pokračuje Lokajíček.

Drátování není jeho jediným koníčkem.
„Volnočasově pracuji na managementech pro životní prostředí v rámci občanského sdružení společně s přáteli. Mezi mé záliby patří cestování, turistika, vzdělávání," prozradil.

Díla Ladislava Lokajíčka můžeme vidět díky jeho přátelům, kteří ho k výstavní činnosti nasměrovali. Na výstavě s názvem Svět stvořený z drátků si na své si přijdou jak dospělí, tak děti. Mezi nápaditými drátěnými výrobky nechybí ani znak města Kdyně, který autor vyrobil jako překvapení.

Výstava potrvá do 9. března.