„Jsou připraveny hry, soutěže i kapka kultury, na své si přijdou rodiče, děti i prarodiče," slibuje za organizátory Jana Podskalská a připomíná: „Veškerý výtěžek bude věnován na podporu obnovy střechy poběžovického zámku!"

Program:
10:00 Hýbánky pro děti a rodiče (pro miminka v šátcích, nosítkách, pro batolata i chodící a běhající rošťáky) 10.00 – 13.00 stanoviště pro psí kamarády
11:00 Tanec stromů + Na vlně života a lásky (vědomý spontánní tanec k odblokování stresu a k uvolnění se, karimatka nebo ručník a obyčejný šátek s sebou, park)
12:00 Povídání o Novém Ronšperku s Mgr. Marií Špačkovou (zenová zahrada)
13:00 Butlerův dragounský regiment (historická ukázka, zámek)
14:00-17:00 svezení na koníkovi (přineste, prosíme, mrkvičku a tvrdý chléb, park)
14:00 Vernisáž obrazů Antonína Mužíka (podkroví MKIS), hledání ztraceného času, archeologická přednáška pro děti
15:00 Pohádkový workshop se spisovatelkou dětských knih p. Alenou Vorlíčkovou
17:00 Butlerův dragounský regiment (historická ukázka, zámek)
19:00 Crimson Fields (hudební vystoupení)
Od 13.00 budou připravena ještě tato stanoviště:
Dětský výcvikový vojenský tábor s vojáky druhé světové války, archeologické stanoviště, kde si děti mohou zkusit hledání s detektorem kovů, objevování fragmentů keramiky „pod zemí", mletí obilí na mouku a následně si upéct vlastnoruční placky, výtvarná a keramická dílnička s hrnčířským kruhem, venkovní kuchyňka, bejby stanoviště s dekou a množstvím her (puzzle, vkládačky, dřevěné pexeso atd.), knižní koutek pro rodiny s dětmi, pohádkové stanoviště spisovatelky dětských knih paní Aleny Vorlíčkové, koutek pro malé princezny (malování na obličej, česání), stanoviště s prolézačkami, tunely a jiným náčiním. Připravili jsme také zábavu pro seniory – kvízy, trénování paměti, zábavné vzpomínání na mládí apod. Navštíví nás také místní sbor dobrovolných hasičů a nabídne možnost prohlídky své techniky.

„Odpoledne zakončíme hudebním vystoupením kapely Crimson Fields, kteří podtrhnou atmosféru zámeckého objektu," uvádí Podskalská.
Občerstvení bude zajištěno od 11 hod. po celou dobu konání akce.

„Vstupné je dobrovolné, každé stanoviště bude opatřeno zapečetěnou pokladničkou a výtěžek bude věnován na rýsující se opravu střechy poběžovického zámku. Všichni účinkující se vzdali svých nároků na honorář ve prospěch poběžovické památky," zmínila Jana Podskalská.

Poběžovičtí také připraví domácí dobroty, které budou při akci prodávány a i výtěžek z tohoto prodeje bude použit na opravu střechy historického komplexu.