„Jde o povídky z vesnického prostředí, je v ní opět patrná obrovská láska autora k přírodě, k myslivectví, lesnictví. Vztahuje se k našemu regionu, odkud praprastrýc pocházel,“ popisuje Hoffmannová. „Povídky jsou psané staročeštinou. Snoubí se tam humor i vážné situace. Výjimečná tím, že byla věnována přímo Jarce Královcové, choti velkostatkáře a továrníka v Domažlicích na důkaz vysoké úcty. Jde tak o unikát z Florovy tvorby, jde o jedinou knihu, kterou přímo věnoval nějaké osobě,“ vypráví Hana Hoffmannová. Jde už o třetí knihu, kterou nechala vydat. Tři další čekají na své vydání.

„Tři knížky vyšly v době, kdy Jack Flor žil. Vyšly ale v malém nákladu, zřejmě i z finančních důvodů. Postupem času byl o knížky veliký zájem, což byl jeden z důvodů, proč jsem se o to začala zajímat. Knížky i s věnováním jsme měli doma. Začali nás postupně oslovovat lidé, kteří měli k přírodě a myslivosti blízko a knížky začali shánět. Na internetu se prodávaly za docela vysoké částky, protože jich není moc k sehnání. To byl důvod, abych začala něco dělat a zpřístupnila Florovy knihy dalším čtenářům. Pomohla mi vnučka pana Flora, která mi podepsala autorská práva. S velkou radostí mi kdykoliv podá pomocnou ruku,“ říká vydavatelka.

Jack Flor spravoval lesy na Kdyňsku, Podzámčí a Trhanovsku. Miloval přírodu a svoji lásku k přírodě vepsal do svých knih. Nechal v naší rodině velké stopy, bratr i můj syn jsou myslivci tělem i duší,“ říká Hoffmannová.

Knížka Na Jarčině vyhlídce je k dostání v domažlickém a kdyňském knihkupectví a také v Chodském hradu. Jde o její druhé vydání. Už před rokem vyšel premiérově Zelený život, byl vydán z rukopisu. Ještě před touto knihou Hoffmannová vydala Obět soucitu, která poprvé vyšla před II. světovou válkou.

„V plánu mám vydání Zelené penze, i to bude první vydání z rukopisu, a pak ještě Halali, které kdysi vyšlo, půjde tak o 2. vydání. Poslední bude román, který zatím nemá název. Je v něm zmíněna nejen příroda, ale i zážitky z rukování na italskou frontu. Popisuje, jak mu chyběla láska k přírodě a pak jak radostný byl návrat domů,“ popsala plány Hana Hoffmannová.

Z vernisáže výstavy obrazů Aleny Anderlové v domažlické Galerii bratří Špillarů.
FOTO: V domažlické galerii vystavuje Alena Anderlová z Klatov