close Barbora de Nunes-Cambraia zazpívá na horšovskotýnském koncertu Večer s Mozartem. info Zdroj: MKZ Horšovský Týn zoom_in Barbora de Nunes-Cambraia zazpívá na horšovskotýnském koncertu Večer s Mozartem. Jako sólisté se prosadí hned čtyři vynikající čeští pěvci. Zazpívají mezzosopranistka Barbora de Nunes-Cambraia, sopranistka Eva Charvátová-Bendová, tenorista Jakub Trnečka a barytonista Daniel Kfelíř. Klavírním doprovodem přispěje Martin Marek, korepetitor opery Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Barbora de Nunes-Cambraia studovala na konzervatořích v Praze a Plzni i v zahraničí. Vystupuje na operních jevištích a koncertních pódiích v České republice i dalších zemích Evropy, představila se v Japonsku, Thajsku, Izraeli, Maroku či Brazílii. Za ztvárnění Bizetovy Carmen byla nominována na Cenu Thálie. Náleží ke stálým hostům Divadla J. K. Tyla, kde vytvořila například titulní roli Gluckovy Alceste, Octavii v Monteverdiho Korunovaci Poppey, Idamanta z Mozartova Idomenea, Gertrudu v Thomasově Hamletovi, Neris z Cherubiniho opery Medea a nejnověji Annia v Mozartově opeře La Clemenza di Tito.

Stálým hostem opery Divadla J. K. Tyla je i Daniel Kfelíř, který studoval Konzervatoř Plzeň, AMU v Praze a také u zahraničních pedagogů. Rovněž hostuje na řadě českých operních scén a s úspěchy se uplatňuje i na koncertech. V rodné Plzni dosud ztvárnil Apolla a Apollonova velekněze v Gluckově Alceste, Budivoje ze Smetanova Dalibora nebo Horacia z Thomasova Hamleta, zatím naposledy byl obsazen jako De Brétigny a Lescaut v Massenetově opeře Manon.

Koncert pořádá Městské kulturní zařízení v Horšovském Týně. Předprodej je zajištěn online na www.kinohorsovskytyn.cz i v infocentru na náměstí Republiky.