Lidový dům ve Staňkově bude tento víkend hostit nevšední událost, kterou by si neměl nechat ujít žádný příznivec metalu a dobré muziky obecně. V sobotu 17. dubna od 20 hodin ve Staňkově na jedné scéně vystoupí hned dvě legendy českého metalu – skupiny Arakain a Titanic.

Pražská skupina Arakain, která se na české hudební scéně úspěšně pohybuje už sedmadvacet let, vyráží na jarní, přibližně patnáctizastávkové turné.
Návštěvníci koncertů se mohou těšit především na skladby z poslední desky Restart, která stále slaví velké úspěchy a také aspiruje na Zlatou desku, které má skupina na svém kontě již tři. Chybět ale nebudou ani osvědčené pecky a největší hity kapely.

Turné v letošním roce však nebude probíhat klasickým způsobem, kdy na pódiu vystoupí hlavní kapela a host. Tentokrát na každém koncertu s Arakainem vystoupí na jednom pódiu i veleúspěšná brněnská formace Titanic. Ta se na česká pódia vrací po téměř třináctileté odmlce.

Titanic vznikl na přelomu let 1984 a 1985. Ze začátku se věnoval pouze vesnickým tancovačkám. Z malých sálů se kapela postupně dostala do větších měst a brzy nebyl problém vyprodat několikatisícovou sportovní halu. Titanic absolvoval turné po Slovensku, Polsku a Bulharsku a v roce 1991 dokonce odehrál v Ostravě koncert společně s legendárními Deep Purple. Po vydání pátého alba v roce 1997 se kapela rozhodla na nějakou dobu přerušit svoji činnost a vrátila se na českou hudební scénu až v červenci minulého roku.

Vstupenky na sobotní koncert ve Staňkově můžete zakoupit v předprodeji v Tip Sportu Staňkov za 199 korun, přímo na místě před koncertem pak za 270 korun. Pro čtenáře jsme rovněž připravili soutěž o tři vstupenky na koncert legendárních kapel, kterou najdete na straně 7.