První říjnový víkend pozvali na Obecní úřad v Tlumačově na slavnostní vítání do života nové občánky.

„Tradici vítání občánků jsme u nás obnovili loni a naše sdružení při něm spolupracuje s obecním úřadem. Loni jsme na ně pozvali devět rodin s jejich novými přírůstky, dostavilo se jich šest," říká Lenka Ticháčková, předsedkyně občanského sdružení UCHO, jež je stejně staré jako obnovená tradice vítání.

A co novým občánkům v Tlumačově nadělují?

„Zavedli jsme takové pravidlo: kytička pro maminku, knížka – většinou leporelo – pro nového občánka, dále přání pro celou rodinu a sladký balíček, který je dílem naší členky Marie Homolkové," prozradila Ticháčková.

Tlumačovští mají pro účely vítání občánků k dispozici krásnou vyřezávanou kolébku, v níž zvěční nejen nového občánka, ale i jeho rodiče.

Letos Tlumačovští očekávali Aničku, Patrinku, Anežku a Elišku spolu s jejich rodiči.

„Je škoda, že se ani letos nedostavili všichni pozvaní. Do života jsme proto s místostarostou Josefem Hruškou přivítali pouze Anežku a Elišku," konstatovala předsedkyně sdružení.

Rodiče obou děvčátek se pak podepsali do kroniky a je nutné dodat, že oběma holčičkám, které z oficiálního přijetí mezi Tlumačovské sice ještě nemají rozum, se v kolébce – jak je ostatně vidět na pořízených fotografiích – moc líbilo.