Kdyňská pionýrská skupina Safír opět pořádala Pohádkový les, na němž se letos podílelo celkem 51 organizátorů, kteří obsadili celkem 16 stanovišť.

Děti na své pohádkové výpravě potkaly například čerta a Káču, kohoutka a slepičku, princeznu se zlatou hvězdou na čele, čarodějnici a Jeníčka nebo princezničku, která na bále poztrácela korále.
Nechyběli však ani moderní pohádkoví hrdinové, jako oblíbení Mimoni, Shrek a Fiona nebo Piráti z Karibiku. Na každém stanovišti musely děti plnit úkoly, například vodník a víla na nich požadovali vyčistit studánku a s piráty zase střílely na nepřátelskou loď.

A protože byly děti po pohádkové pouti plné zapeklitých úkolů hladové, v cíli na ně čekalo občerstvení, ale také odměna v podobě dárkového balíčku.

Ty neúnavné mohly zbylou energii vyskákat na trampolíně nebo si vyzkoušet další zábavné hry, které pro ně organizátoři připravili.

O tom, že se akce opravdu povedla a že hrad Rýzmberk první červnovou sobotu praskal ve švech, nemůže být pochyb. Ostatně, kdy se místní Bílé paní poštěstí potkat v jednom dni neuvěřitelných 1 091 lidských bytostí?

Autor: Pavla Tochorová