Na start se kromě místních dětí postavily i děti z Hluboké, Loučimi, Pocinovic, Prapořiště, Libkova, Soustova, Smržovic a Dobříkova. Lhotští zahrádkáři, kteří akci pro děti pořádali, byli obrovským zájmem překvapeni.

„Už jsem tady seděla na startu několikrát, ale takovou účast nepamatuji. Moje nejoptimističtější představa byla, že když jich přijde čtyřicet, bude to bezva," řekla paní Moravcová.

Při cestě pohádkovým lesem potkaly děti ježka Tula v autě a lišku, jimž musely zazpívat Běží liška k Táboru.
U rybníčku v Pošumavském království U Vocelků je čekali vodník Terezka a víla Monča. Další stanoviště obývaly u čertice Barča a Klárka, od nichž vedla cesta k ježibabě Veronice a její knize hříchů.

V lese děti potkaly také Tři přadleny, představované babičkami Maruškou, Alenkou a Hankou. Popelce pomohly přebrat hrách. Po cestě k Rumcajsovi, Mance a Cipískovi potkaly Karkulku, hloupého Honzu s princeznou Barčou.

V doupěti loupežníka Miroslava je čekala střelba z luku na terče. Poslední stanoviště obsadily včelky Máji, které všem dětem rozdaly dárečky.
V cíli, v zahrádkářském areálu Lomečku v Německé Hoře, odpoledne pokračovalo.

„To bylo tak hezké, škoda že už to končí," řekly děti, což byla pro ženy ze zahrádkářského spolku, volejbalistky a další dobrovolníky v čele s místostarostou obce Mirkem Jägrem, kteří pohádkový les pro děti připravili, ta nejkrásnější odměna.