„Je to dost, že už koupili na stromeček nové osvětlení," ozvalo se z davu před úřadem městyse zakrátko poté, co se klenečský symbol Vánoc rozsvítil. Vlastně ho k tomu přiměly svými říkadly a písničkami děti pod vedením Věry Čechové, posléze zazpívala i šestice mužů z Haltravanu.

Ještě předtím si mohli příchozí prohlédnout výstavu dětských prací, již do vestibulu úřadu připravili žáci základní a mateřské školy.

Po rozsvícení vánočního stromu mířily kroky všech do Staré pošty, kde na ně čekalo nejen teplo, ale také spousta lákadel – vánoční dekorace, které bylo možné za symbolické ceny koupit.

Zatímco šikovné děti z mateřinky spolu s různými vánočními dílky připravily také hrušková povidla, školáci přichystali například zvonečky, zápichy do květináčů a mnohé další. Doslova na dračku šly Andělské muffinky, které byly brzy vyprodané. Děti ze základní školy myslely se svými učitelkami i na věc čistě praktickou – připravily vánoční tašky, v nichž bylo možné všechnu tu vánoční nádheru odnést. Výtěžek z prodeje využije mateřinka na zvelebení zahrady a škola na další akce.