Do Domažlic zavítá po dvou letech strávených převážně v USA první dáma českého jazzu – Elena Sonenshine spolu s Jocose Jazz.

„Zvuku skupiny Jocose Jazz dominuje hlas dnes jednoznačně nejlepší české jazzové zpěvačky Eleny Suchánkové-Sonenshine, která studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Elena dnes už létá pravidelně zpívat do londýnských klubů, vystupuje na jazzových festivalech v zahraničí a její vynikající debutové album dokonce vyšlo přímo v USA,“ říká ředitel MKS Kamil Jindřich.

Repertoár Jocose Jazz obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy od A. C. Jobima, T. F. Wallera a H. Silvera. Repertoár je samozřejmě vždy přizpůsobený stylu a nástrojovému obsazení seskupení.

Skupina Jocose Jazz vystoupila v roce 2005 v rámci koncertní série Jazz na Hradě, která je pořádána pod záštitou prezidenta republiky, a na podzim téhož roku objela Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu. V roce 2006 koncertovala v rámci festivalu Pražské jaro.

Na páteční Klubové scéně se představí hudební uskupení ve složení: Elena Sonenshine – zpěv, Vladimír Strnad – piano, Mirek Linka – kytara, Petr Dvorský – kontrabas a Branko Križek – bicí.

„Elena se věnuje též pedagogické činnosti. Učí na Mezinárodní jazzové dílně v Praze. Slyšet skupinu Elena a Jocose Jazz bude pro návštěvníky klubové scény určitě silným zážitkem. Elena Sonenshine je víc než důstojná pokračovatelka tradice velkých českých jazzových zpěvaček,“ doplnil Jindřich.

Vstupenka stojí 140 korun a je možné ji zakoupit v Městské informační službě MKS Domažlice. Abonenti koncertní a divadelní sezony MKS získají (při předložení abonentky) na tento pořad Klubové scény dvacetiprocen­tní slevu.