Členskou základnu mají zatím velmi malou, ale už o sobě nechaly slyšet a mají před sebou pevný cíl. Předsedkyní UCHA je Lenka Ticháčková.

„Ve sdružení jsme zatím jen čtyři maminy, ale přesně víme, co chceme dělat. Ačkoliv se v Tlumačově pořádají nějaké akce, chybí tady určitý článek, například pro děti, seniory, maminky na mateřské dovolené nebo pro ženy, které jsou nezaměstnané. A tuto mezeru bychom chtěly zaplnit my," říká Ticháčková.

Ačkoliv UCHO funguje jen několik měsíců, už má za sebou první a velmi vydařenou akci.
O uplynulém víkendu uspořádalo v tlumačovském kulturním domě Marcipánování, na něž se sjelo sedmadvacet žen nejen z Tlumačova, ale i z okolních obcí.

„Máme radost, že se naše první věc podařila, že ji navštívilo tolik dam, protože pokud mám být upřímná, vůbec jsme to nečekaly," pokračuje Ticháčková.

Ženy však neusnuly na vavřínech a už mají naplánovanou další činnost.
„V první řadě chceme navázat spolupráci s obcí a obnovit zde Vítání občánků. V plánu máme uspořádat pro seniory například čtení z kroniky a pro děti dopravní akci. Zkrátka pro každého něco," prozradila předsedkyně sdružení.
Pevné datum už má i charitativní akce, kterou UCHO plánuje na 3. a 4. listopadu.

„Chceme udělat sbírku pro Ranou péči, což je charitativní organizace pečující o handicapované děti se speciálními potřebami. Raná péče poskytuje dětem terénní péči. Vozí jim hračky a stará se o to, aby se správně vyvíjely. A my bychom chtěly uspořádat sbírku hraček. Dárci je budou moci nosit sem, do tlumačovského kulturního domu. Každý dárce bude odměněn a zařazen do slosování o větší cenu," dodala Ticháčková