Již popáté se příští neděli 17. června rozezní tlumačovský AMFI u koupaliště dechovkami. Dvě hodiny po poledni tam začne oblíbený Dechovkový festival.

„Letos jsme pozvali jednu kapely z regionu a dvě takzvaně přespolní. Stejně jako vloni to bude Dupalka, která se velmi osvědčila jako předskokan Moravanky Jana Slabáka," říká Václav Sladký za pořadatele, tlumačovské hasiče.

close Dupalka. zoom_in

Každá z kapel dostane na své vystoupení devadesátiminutový blok. Pozvána je kapela prezentující se jako Nejmenší slovácká dechovka Šohaji a co se týče nástrojového obsazení navázala na nejmenší slováckou dechovku Galánečka.

close Šohaji. zoom_in

Druhou přespolní kapelou je Dechová hudba Dubňanka z Dolních Dubňan u Moravského Krumlova.

„Dechovkový festival se uskuteční za každého počasí a moderovat ho bude už osvědčený Karel Hegner. Byli bychom rádi, kdyby si k nám našlo cestu co nejvíce lidí, neboť se rok co rok snažíme přibližovat při našem festivalu hlavně kapely, za kterými by museli cestovat na druhý konec republiky. Srdečně všechny zveme do našeho AMFI!" zakončuje Sladký.

Vstupenka na čtyřapůlhodinový koncert tří dechovek přijde na sto padesát korun a bližší informace tlumačovští dobrovolní hasiči rádi podají na tel. č. 723 874 478.