Výstup na domažlickou věž

Kdy: 6. dubna od 9 hodin
Kde: náměstí Míru v Domažlicích
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zdolat téměř 200 schodů, navíc nepravidelných, na jeden zátah a v plné výbavě. Přesně na tento extrémní závod se chystají dobrovolní hasiči v rámci 17. ročníku výstupu na domažlickou věž. Na výkon závodníku nejen z Čech se můžete přijít podívat v sobotu na náměstí v Domažlicích, první závodník vybíhá v 10 hodin. V soutěži, kdy si hasiči sáhnou na samé dno svých sil, drží rekord Jiří Hnyk z Klenčí pod Čerchovem, který v roce 2017 zaběhl čas 69,972 sekund. Bude letos některý z hasičů rychlejší?

Procházka s mykologem

Kdy: 7. dubna v 10 hodin
Kde: u bývalého turistického přístřešku Waldorf
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Chcete vědět, které houby se dají sbírat a jíst celoročně? Právě pro vás je připravena procházk s mykologem Lubošem Zeleným v rámci programu Pojďte s námi do přírody. Sraz je v neděli v 10 hodin u bývalého turistického přístřešku Waldorf (49°34’7″N, 12°37’9″E), odkud se s průvodcem vydáte k Ruštejnu. Během vycházky mykolog rád zodpoví případné dotazy či popíše možné záměny hub, které cestou najde. Možná dojde i na doporučení úprav hub v kuchyni. Trasa je vhodná i pro děti. Pořadatelé doporučují nechat vozy již na větších plochách (např. 49°34’22″N, 12°37’30″E).

Ukliďme Poběžovice a okolí

Kdy: 6. dubna v 9 hodin
Kde: na náměstí před MKIS Poběžovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Slušné chování není v dnešní době samozřejmostí, někteří lidé nevědí, jak se ohleduplně chovat k ostatním i svému okolí. I proto se v MKIS Poběžovice rozhodli uspořádat již tradiční akci Ukliďme Poběžovice a okolí. Svou účastí pomůžete zvelebit prostředí ve městě a spojíte tak procházku s dobročinností. Pytle na nasbíraný odpad zajištuje MKIS. Po akci si můžete také opéct špekáčky.