Za Kdyni štíhlejší

Kdy: 4. května od 10 do 14 hodin
Kde: Kdyně náměstí u MKS Modrá hvězda
Za kolik: startovné 25 Kč, děti do 15 let zdarma
Proč přijít: Udělejte něco pro své zdraví, přijďte se projít či projet na kole do Kdyně. Klub českých turistů připravil pro pěší trasy v délce 7, 11 a 18 km, cyklisté si mohou vybrat 15, 20 nebo 35 km. Nemusíte se ale bát vyrazit i s kočárkem, pro vás je připravena dvoukilometrová trasa. Cílem je hrad Rýzmberk. Každý účastník dostane pamětní list.

Uctění památky obětí druhé světové války

Kdy: 4. května ve 13 a 17 hodin
Kde: náměstí Míru a hřbitov v Poběžovicích
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Připomeňte si konec druhé světové války a uctěte památku padlých. Ve 13 hodin na náměstí v Poběžovicích přijede konvoj historických amerických vozidel, od 17 hodin pak dojde k uctění památky položením věnců na místním hřbitově.

Vzpomínková akce k příležitosti konce druhé světové války

Kdy: 3. května od 14:45 hodin
Kde: náměstí v Horšovském Týně
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ať jste milovníky historické techniky nebo chcete uctít památku padlých ve druhé světové válce, zastavte se v pátek na náměstí v Horšovském Týně. Od 14:45 do 15:30 bude k vidění konvoj vítězství, tedy dobová vojenská americká vozidla. V 15 hodin se u pamětní desky před radnicí koná pietní akt, kterého se zúčastní zástupci města, delegace z americké ambasády, Klubu třetí armády Plzeň a další hosté. Hudebně akci doprovodí vokální skupina Singtet.

Oslavy svobody

Kdy: 5. května od 15 hodin
Kde: náměstí Míru v Domažlicích
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Připomeňte si konec druhé světové války na náměstí Míru v Domažlicích, kde vás čeká od 15 hodin vystoupení ZUŠ Jindřicha Jindřicha, dechový orchestr Liduška a folklorní soubory, v 15:30 ukázka dobové vojenské techniky, kdy přijede i Convoy of Liberty, v 16 hodin pak v Chodské ulici dojde k položení věnců k pomníku osvobození americkou armádou, následuje průvod od pomníku na náměstí Míru s položením kytic u pamětní desky Matta Konopa. Program pokračuje položením kytic a věnců u pamětní desky na radnici na náměstí. Ve 20 hodin zahraje Big Band Konzervatoře Plzeň na náměstí Míru a budou se promítat dobové fotografie na věž kostela. V kině Čakan bude pro zájemce od 18 hodin k vidění divadelní představení jednoho herce Patrick Dewane: The Accidental Hero: Náhodný hrdina.

Pouťové oslavy v Bělé nad Radbuzou

Kdy: 3. - 5. května
Kde: Újezd s. Kříže
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Užijte si pouť v Újezdu sv. Kříže. Pro nejmenší budou připraveny klasické atrakce, pro dospělé pak různé aktivity - v pátek od 18 do 20 hodin komentovaná prohlídka kostela, zimní a hřbitovní kaple, v 19 hodin hraje kapela Sifon. V sobotu je na programu od 13 hodin turnaj v kuželkách, ve 14 hodin vystoupí mažoretky, v 15 hodin si děti užijí Culinku a Tancohrátky, mezi 16. a 18. hodinou se představí sport hobby horsing, od 19 hodin hraje Jenny.cz party band. Progarm pokračuje v neděli od 9:30 poutní mší svatou, od 12 hodin po celé odpoledne čeká děti pouťové překvapení, od 14 hodin pořádá Spolek Nadšených koncert Pro Ríšu, ve stejnou dobu si mohou lidé zkusit házet na kuželky, odpoledne pak s harmonikou od 16 hodin završí manželé Tesařovi.

Zahájení letní sezony koupaliště v Kdyni

Kdy: Sobota 4. května od 18.00
Kde: přírodní koupaliště Hájovna Kdyně
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Přírodní koupaliště Hájovna zahajuje v sobotu letní sezonu. K otevření koupaliště zahraje plzeňská kapela Bonnie a pražští Pink Jaguár.