Město dětem

Kdy: 31. května od 14 hodin
Kde: letní kino, Domažlice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Domažlice připravilo na pátek dětský den plný soutěží a zábavy. Kromě města samotného se do akce zapojila také řada místních spolků, mimo jiné DDM Domino, Pionýr, Junák, , hokejový klub Domažlice, Sokol, hasiči a další. Děti se mají dozajista na co těšit.

Maxíkův dětský den a pohádkový les

Kdy: 31. května od 14 hodin; 1. června od 13:30 hodin
Kde: park u Muzea příhraničí ve Kdyni; pomník M. J. Husa pod Škarmanem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hned dvojí zábavu si užijí děti ve Kdyni. V pátek je čeká dětský den v parku u Muzea příhraničí, kde si mohou užít například jízdu na poníkovi, kolotoč, skákací hrad, překvapení si pro děti připravili i hasiči a policie. Komu by dětský den nestačil nebo pro ty, kteří jej nestihnou, se koná v sobotu pohádkový les. První skupinky mohou startovat od pomníku M. J. Husa pod Škarmanem už ve 13:30 hodin, na start je možné přijít až do 16:30 hodin. Na trase čeká účastníky spousta pohádkových postav a úkolů, nebude chybět ani Tlapková patrola. Cíl je na hradě Rýzmberku, kde děti dostanou poklad a mohou si opéct buřty či zaskákat na velké trampolíně. Na start je možné předem zakoupit lístek se startovním časem za 20 Kč v prodejně Axel Optik na náměstí, je ale možné jít i bez něj zdarma, jen si na startu chvíli počkáte. Akce se koná za každého počasí.

Benefiční koncert pro Tanaberk

Kdy: 31. května od 17 hodin
Kde: kostel sv. Anny na Tanaberku, Všeruby
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Spolek Tanaberk ve spolupráci s farností Kdyně a městysem Všeruby připravil na páteční odpoledne poslední májovou mši, která začíná v 17 hodin. Po mši následuje benefiční koncert pro kostel, na kterém vystoupí ZUŠ Kdyně.