Horní část hostouňského náměstí s kostelem svatého Jakuba.Horní část hostouňského náměstí s kostelem svatého Jakuba.Zdroj: Město HostouňOd nejstarší zmínky o Hostouni, jež pochází z roku 1238, uplynulo přesně 785 let. Brzy se stala městečkem, v době panování císaře Rudolfa II. byla v roce 1587 povýšena na město. Nejen samotnému náměstí dominuje historicky i architektonicky cenný kostel svatého Jakuba, který dal jméno i městským slavnostem. Navíc je součástí celosvětově významné Svatojakubské cesty do španělského poutního místa Santiago de Compostela.

Svatojakubské slavnosti v Hostouni začnou letos v pátek od 20 hodin vystoupením skupiny Anonymm country, která zahájí i hlavní sobotní program ve 14 hodin na náměstí. Tady na ni naváže od 16.00 poprock Chai, od 18.00 rock Harlet, od 20.00 Katapult revival a od 22.00 až do třetí hodiny ranní přijdou na řadu Sympaťáci, podle organizátorů „muzika pro všechny“.

Mopedy z celé republiky mají opět sraz v Rybníku na Domažlicku.
Mopedy z celé republiky čeká víkendový sraz v Rybníku na Domažlicku

Neděli otevře v 10 hodin slavnostní mše svatá v kostele. Na náměstí se od 13.30 představí dechová hudba Dupalka, o přestávce dětské mažoretky z Bělé nad Radbuzou a od 16 do 22 hodin postupně tři rockové kapely: Šafrda band, Alkehol revival a Kabát revival.