„Koncert je unikátním hudebním setkáním dvou mezinárodně etablovaných interpretů, kteří patří k nejvýraznějším instrumentalistům české i evropské scény,“ uvedl za domažlické organizátory Josef Babor. Kdyby odložil pořadatelskou skromnost, mohl by doplnit také Severní a Jižní Ameriku, Japonsko či Austrálii. „Jde o hobojistu Viléma Veverku, jenž koncert provází i slovem, a jeho dlouholetého kolegu, violoncellistu Jiřího Bártu. Společně na půdorysu nejslavnějších barokních kompozic vytvářejí dialog dvou zdánlivě rozdílných nástrojů,“ upřesnil. Partnery světově oceňovaným hudebníkům budou klavíristka Terezie Fialová a cembalista Vít Aschenbrenner.

Klavírní virtuoska Terezie Fialová se uplatňuje jako sólistka i komorní hráčka a získává stále větší úspěchy na koncertních pódiích v Evropě, Asii i Americe. Často vystupuje či nahrává právě s Jiřím Bártou, se kterým jsou i životními partnery. Také umění Víta Aschenbrennera se těší už léta domácímu i zahraničnímu ohlasu. Narodil se v Plzni a soustavně se věnuje jak cembalu, tak varhanní hře, je sbormistrem i dirigentem. Významně se podílí na hudebním životě Plzeňska, ať už prováděním skladeb autorů z regionu, nebo jako muzikolog na Západočeské univerzitě.

Schody mezi vlakovým a autobusovým nádražím v Domažlicích.
Schody u nádraží v Domažlicích chátrají a jsou nebezpečné, nahradí je podchod

Koncert pořádá Městské kulturní středisko v Domažlicích. Vstupenky je možné zakoupit v infocentru v Chodském hradě nebo on-line.