Pořádný hudební nářez je možné tuto sobotu čekat v tlumačovském AMFI. Už ve tři hodiny odpoledne se prostor u koupaliště změní v hudební arénu, ve které se na pódiu vystřídají kapely nejen od nás, ale i ze zahraničí.

Zjišťovali jsme, co stálo za vznikem Sputnik memory.

„Nápad uspořádat akci k uctění našeho kamaráda Josefa Cibulky alias Sputnika vzešel ode mne a od Vaška Sladkého, který Zvlášňý školu do tlumačovského AMFI i do sousedního Mrákova pravidelně zve a dalo by se říci, že je to takové domácké prostředí naší kapely,“ uvedl Deníku Jiří Go Mezník, který na sebe převzal po náhlé Cibulkově smrti zodpovědnost a stal se manažerem kapely.

Zaujalo nás, že pozvánka na akci obsahuje vedle jmen několika kapel od nás i vysupujícící ze zahraničí.

„Kapely, které jsme pozvali, našeho manažera Pepu znaly. Jsou to kámoši, včetně slovenské kapely Sitňan a německých Special Guest,“ vysvětluje manažer Mezník.

„Cau Josef!! Leider ist unser guter Freund Josef Cibulka am 1. 3. 2011 verstorben,“ uvádí spolu s pozvánkou na akci německá kapela z Ambergu na svých stránkách.

Kromě zmíněných zahraničních uskupení vystoupí kromě ´Zvlášky´ dalších pět tuzemských kapel.

„Budou hrát v pořadí Stix, Bona Via, Trambus, Septic People, Sitňan, Special Guest, Zvlášňý škola a končit bude Totální nasazení. Bude to veselé, neboť nostalgii už jsme si odbyli,“ upozorňuje manažer.

Akce bude svým způsobem výjimečná tím, že se během ní budou promítat vzpomínkové fotografie a klipy.

„Chceme také pouštět na plátno i to, co se bude natáčet přímo při Sputnik memory,“ doplnil manažer ´Zvlášky´ s tím, že akce je pojata jako veliká rozlučka se Sputnikem.

„Předpokládáme, že se bude hrát do půlnoci, od tří odpoledne toho bude až dost. Našim fanouškům a těm, kteří váhají, zda do AMFI přijít, bych chtěl vzkázat: Přijďte, bude to veselé a pěkné,“ zakončil Mezník.