Představitelé města ve spolupráci s místními spolky a sdruženími proto v sobotu uspořádali již tradiční Císařské slavnosti, aby si tuto událost z roku 1812 připomněli.

Slavnosti v zahradě u muzea začaly dopoledne průvodem vznešených dam a pánů a přivítáním samotného císaře. Ten zhlédl taneční vystoupení zmíněných dam jako zdravici své osobě, poté oslovil poddané, poděkoval za vřelé přijetí a rovněž přislíbil brzké ukončení vojny s Napoleonem.

Poté přítomné přivítal starosta Kdyně Jan Löffelmann a pak už následoval den plný spousty zajímavých vystoupení – divadelní scénky, dobové tance, šerm, kejklíř a komediant, flašinetář, pimprlové divadlo pro děti, ohňové vystoupení a další. Hlavním hostem slavností, samozřejmě kromě Jeho Výsosti císaře, pak byla zpěvačka Petra Černocká s plejádou svých hitů pro děti i dospělé.

Během dne byla připravena řada zábavných a poučných vystoupení, která připomenula návštěvu císaře, další významná výročí města Kdyně, ale i postavu zakladatele zdejších proslulých přádelen – urozeného knížete Lamingena a jeho nesmrtelný spor s rebelem Janem Sladkým Kozinou.